«Հայկական Ավիաուղիները» ավելացնում է Հայաստանի մայրաքաղաքից դեպի Վրաստան չվերթների թիվը։ Օգոստոսի 27-ից կավելացվի շաբաթական երրորդ չվերթը, որը կիրականացվի հարմարավետ Airbus 321 ինքնաթիռով՝ 220 ուղեւորի նստատեղով։
| Թռիչք | Ուղղությունը | Թռիչքի օրեր | ժամանումը | Ճանապարհորդության ժամանակը |
| JI-300 | Երևան - Բաթումի | երեքշաբթի, ուրբաթ, օգոստոսի 27-ից - կիրակի | 02:00 – 02:55 | 55 րոպե |
| JI-301 | Բաթումի - Երևան | երեքշաբթի, ուրբաթ | 03:55 – 05:00 | 1 ժամ 5 րոպե |
| օգոստոսի 27-ից՝ կիրակի օրերին՝ | 03:55 – 04:55 | 1 ժ. |
* տեղական ժամանակ յուրաքանչյուր օդանավակայանի համար
Հիշեցնենք, որ այս չվերթի շնորհիվ Մոսկվայից ժամանած ուղևորները կարողանան օգտվել Շերեմետևո օդանավակայանից Բաթումի տրանսֆերային թռիչքներից՝ Երևանում տեղափոխմամբ։
Բաթումից Մոսկվա ճանապարհորդների համար հասանելի է միացման երկու տարբերակ, որոնց ժամանակը կլինի.
- անհապաղ թռչել ցանկացողների համար՝ 1 ժամ 5 րոպե,
- Երեւանում մեկ օր անցկացնել ցանկացողների համար – 12:00:
Սպասում ենք ձեզ մեր օդանավում:
Թռիչքների ընթացիկ չվացուցակին կարող եք ծանոթանալ և տոմսեր պատվիրել ավիաընկերության կայքում
«Հայկական Ավիաուղիները» հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերին և ներկայումս ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Մոսկվա, Սոչի և Սամարա։ Փոխադրողի հիմնական առաջնահերթություններն են թռիչքների անվտանգության ապահովումը և սպասարկման բարձր մակարդակի ապահովումը։ Ավիաընկերությունը կենտրոնացած է միջազգային երթուղային ցանցի զարգացման, ինչպես նաև Երևանով սահմանված թռիչքների ծրագրի հիման վրա՝ հարմարավետ միակցող թռիչքների մոդելի ընդլայնման վրա։

Авиакомпания Armenian Airlines увеличивает количество рейсов из столицы Армении в Грузию. С 27 августа добавится третий рейс в неделю, который будет выполняться на комфортабельном ВС Airbus 321 с компоновкой 220 пассажирских мест.
| Рейс | Направление | Дни перелетов | Время вылета / прилета | Время в пути |
| JI-300 | Ереван - Батуми | По вторникам, пятницам, с 27 августа – по воскресеньям | 02:00 – 02:55 | 55 минут |
| JI-301 | Батуми - Ереван | По вторникам, пятницам | 03:55 – 05:00 | 1 ч. 5 минут |
| с 27 августа – по воскресеньям | 03:55 – 04:55 | 1 ч. |
Напоминаем, что благодаря данному рейсу пассажиры из Москвы смогут воспользоваться трансферными перелетами из столичного Шереметьево в Батуми с пересадкой в Ереване.
Путешествующим из Батуми в Москву доступны два варианта стыковок, время которых составит:
- для желающих улететь сразу – 1ч. 5 минут;
- для желающих провести день в Ереване – 12 ч.
Ознакомиться с актуальным расписанием полетов и забронировать билеты можно на сайте авиакомпании.
Armenian Airlines образована в декабре 2022 года и в настоящий момент выполняет прямые регулярные рейсы из Международного аэропорта Ереван Звартноц в Москву, Сочи и Самару. Ключевыми приоритетами перевозчика являются обеспечение безопасности полетов и предоставление высокого уровня сервиса, включающего гостеприимство Республики Армения. Авиакомпания ориентирована на развитие международной маршрутной сети, а также расширение модели комфортных стыковочных рейсов на базе сформированной программы полетов через Ереван.