Այս գարնանը «Հայկական Ավիաուղիները» ուղիղ չվերթներ է իրականացնում Երևանի և Բաթումիի միջև։ Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական երկու անգամ՝ հարմարավետ Airbus 321 ինքնաթիռով՝ 220 ուղևորի նստատեղով:
| Չվերթ | Երթուղի | Թռիչքի օրեր | Մեկնման և ժամանման ժամեր* | Թռիչքի տևողությունը |
| JI-300 | Երևան (EVN) –Բաթում (BUS) | Մայիսի 1-ից, չորեքշաբթի և կիրակի | 21:50 – 23:00 | 1 ժամ 10 րոպե |
| JI-301 | Բաթում (BUS) – Երևան (EVN) | Մայիսի 2-ից՝ երկուշաբթի և հինգշաբթի | 00:05 – 01:05 | 1 ժամ |
* նշվում է յուրաքանչյուր օդանավակայանի տեղական ժամանակը
Այս չվերթի շնորհիվ, մայիսի 1-ից Մոսկվայից ժամանած ուղևորները հնարավորություն կունենան օգտվել մայրաքաղաքի Շերեմետևոյից Բաթումի տրանսֆերային թռիչքներից Երևանում՝ հարմարավետ տեղափոխմամբ։ Միակցման ժամանակը կկազմի 1 ժամ 45 րոպե։
«Հայկական Ավիաուղիներ»-ով թռիչքների առավելությունները ներառում են.
- Ձեռքի ուղեբեռ 1 հատ մինչև 7կգ - 55x40x20սմ: մանրամասն սակագների մասին
- Զեղչեր սակագնի վրա 0-ից 2 տարեկան երեխաների համար՝ 90%
- Զեղչեր սակագնից 2-ից 12 տարեկան երեխաների համար՝ 15%
- Նախքան մեկնելը տոմս փոխանակելու և ինքնաթիռում նստատեղ ընտրելու հնարավորություն Սպասում ենք ձեզ մեր օդանավում
Սպասում ենք ձեզ մեր օդանավում:
Ընթացիկ չվացուցակը և տոմսերի ամրագրումները հասանելի են ավիաընկերության պաշտոնական կայքում, առցանց գործակալությունների կայքերում և տոմսարկղերում:
«Հայկական Ավիաուղիները» հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերին և ներկայումս ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Մոսկվա, Սոչի և Միներալնիե Վոդի։ Փոխադրողի հիմնական առաջնահերթություններն են թռիչքների անվտանգության ապահովումը և սպասարկման բարձր մակարդակի ապահովումը, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության հյուրընկալությունը։ Ավիաընկերությունը կենտրոնացած է միջազգային երթուղային ցանցի զարգացման, ինչպես նաև Երևանով սահմանված թռիչքների ծրագրի հիման վրա հարմարավետ միացնող թռիչքների մոդելի ընդլայնման վրա։

Этой весной авиакомпания Armenian Airlines запускает прямое авиасообщение между столицей Армении и Батуми. Перелеты будут выполняться два раза в неделю на комфортабельном ВС Airbus 321 с компоновкой 220 пассажирских мест.
| JI-300 | Ереван (EVN) – Батуми (BUS) | C 1 мая, по средам и воскресеньям | 21:50 – 23:00 | 1 час 10 мин |
| JI-301 | Батуми (BUS) – Ереван (EVN) | Cо 2 мая, по понедельникам и четвергам | 00:05 – 01:05 | 1 час |
Благодаря данному рейсу, пассажиры из Москвы смогут воспользоваться трансферными перелетами из столичного аэропорта Шереметьево в Батуми с удобной пересадкой в Ереване. Время стыковки составит 1 ч. 45 мин.
Armenian Airlines образована в декабре 2022 года и в настоящий момент выполняет прямые регулярные рейсы из Международного аэропорта Ереван Звартноц в Москву, Сочи и Минеральные Воды. Ключевыми приоритетами перевозчика являются обеспечение безопасности полетов и предоставление высокого уровня сервиса, включающего гостеприимство Республики Армения. Авиакомпания ориентирована на развитие международной маршрутной сети, а также расширение модели комфортных стыковочных рейсов на базе сформированной программы полетов через Ереван.