Հուլիսի 9-ից Armenian Airlines ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնելու Երևան ↔ Ուֆա երթուղով։ Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական մեկ անգամ հարմարավետ Airbus 321-200 ինքնաթիռով՝ 220 ուղևոր նստատեղով։
| Թռիչք | Երթուղի | Թռիչքների օրեր | Մեկնման և ժամանման ժամանակ* | Թռիչքի տևողությունը |
| JI-158 | Երևան (EVN) – Ուֆա (UFA) | Հուլիսի 9-ից, երեքշաբթի օրերին | 12:00 – 16:00 | 3 ժամ |
| JI-159 | Ուֆա (UFA) – Երևան (EVN) | 17:15 – 19:25 | 3 ժամ 10 րոպե |
*ժամերը նշված են տվյալ օդանավակայանների ժամանակով
Armenian Airlines-ով թռիչքների առավելություններն են՝
- Ձեռքի ուղեբեռ՝ 1 տեղ մինչև 7կգ – 55х40х20: Սակագների մասին մանրամասն։
- 2-ից 12 տարեկան երեխաների համար՝ - 15%
- Մեկնելուց առաջ տոմսը փոխանակելու և ինքնաթիռում տեղ ընտրելու հնարավորություն։
Սպասում ենք ձեզ մեր օդանավում։
Ընթացիկ չվացուցակը և տոմսերի ամրագրումները հասանելի են ավիաընկերության պաշտոնական կայքում, առցանց գործակալությունների կայքերում և տոմսարկղերում:
Armenian Airlines-ը հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերին և ներկայումս ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Բաթումի, Մոսկվա, Սոչի և Միներալնիե Վոդի։
Փոխադրողի հիմնական առաջնահերթություններն են թռիչքների անվտանգության ապահովումը և սպասարկման բարձր մակարդակի ապահովումը, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության հյուրընկալությունը։ Ավիաընկերությունը կենտրոնացած է միջազգային երթուղային ցանցի զարգացման, ինչպես նաև Երևանով սահմանված թռիչքների ծրագրի հիման վրա հարմարավետ միացնող թռիչքների մոդելի ընդլայնման վրա։

С 9 июля авиакомпания Armenian Airlines запускает прямые регулярные рейсы по маршруту Ереван ↔ Уфа. Перелеты будут выполняться один раз в неделю на комфортабельном ВС Airbus 321-200 с компоновкой 220 пассажирских мест.
| JI-158 | Ереван (EVN) – Уфа (UFA) | C 9 июля, по вторникам | 12:00 – 16:00 | 3 часа |
| JI-159 | Уфа (UFA) – Ереван (EVN) | 17:15 – 19:25 | 3 часа 10 мин |
Armenian Airlines образована в декабре 2022 года и в настоящий момент выполняет прямые регулярные рейсы из Международного аэропорта Ереван Звартноц в Батуми, Москву, Сочи и Минеральные Воды.
Ключевыми приоритетами перевозчика являются обеспечение безопасности полетов и предоставление высокого уровня сервиса, включающего гостеприимство Республики Армения. Авиакомпания ориентирована на развитие международной маршрутной сети, а также расширение модели комфортных стыковочных рейсов на базе сформированной программы полетов через Ереван.