Հուլիսի 9-ից Armenian Airlines ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնելու Երևան ↔ Ուֆա երթուղով։ Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական մեկ անգամ հարմարավետ Airbus 321-200 ինքնաթիռով՝ 220 ուղևոր նստատեղով։
| Թռիչք | Երթուղի | Թռիչքների օրեր | Մեկնման և ժամանման ժամանակ* | Թռիչքի տևողությունը |
| JI-158 | Երևան (EVN) – Ուֆա (UFA) | Հուլիսի 9-ից, երեքշաբթի օրերին | 12:00 – 16:00 | 3 ժամ |
| JI-159 | Ուֆա (UFA) – Երևան (EVN) | 17:15 – 19:25 | 3 ժամ 10 րոպե |
*ժամերը նշված են տվյալ օդանավակայանների ժամանակով
Armenian Airlines-ով թռիչքների առավելություններն են՝
- Ձեռքի ուղեբեռ՝ 1 տեղ մինչև 7կգ – 55х40х20: Սակագների մասին մանրամասն։
- 2-ից 12 տարեկան երեխաների համար՝ - 15%
- Մեկնելուց առաջ տոմսը փոխանակելու և ինքնաթիռում տեղ ընտրելու հնարավորություն։
Սպասում ենք ձեզ մեր օդանավում։
Ընթացիկ չվացուցակը և տոմսերի ամրագրումները հասանելի են ավիաընկերության պաշտոնական կայքում, առցանց գործակալությունների կայքերում և տոմսարկղերում:
Armenian Airlines-ը հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերին և ներկայումս ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Բաթումի, Մոսկվա, Սոչի և Միներալնիե Վոդի։
Փոխադրողի հիմնական առաջնահերթություններն են թռիչքների անվտանգության ապահովումը և սպասարկման բարձր մակարդակի ապահովումը, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության հյուրընկալությունը։ Ավիաընկերությունը կենտրոնացած է միջազգային երթուղային ցանցի զարգացման, ինչպես նաև Երևանով սահմանված թռիչքների ծրագրի հիման վրա հարմարավետ միացնող թռիչքների մոդելի ընդլայնման վրա։

From July 9th Armenian Airlines will start direct scheduled flights on the route Yerevan ↔ Ufa. Flights will be operated once a week on comfortable 220-seat Airbus 321-200 aircraft.
| Flight | Route | Flight days | Departure / arrival time* | Time en-route |
| JI-158 | Yerevan (EVN) - Ufa (UFA) | Beginning July 9, on Tuesdays | 12:00 – 16:00 | 3 hours |
| JI-159 | Ufa (UFA) - Yerevan (EVN) | 17:15 – 19:25 | 3 hours 10 min |
*local time is indicated for each airport
Some of the advantages of flying with Armenian Airlines include the following:
- Cabin baggage 1 piece up to 7kg - 55x40x20cm
- Discount for infants from 0 to 2 years is 90% off the standard fare
- Discount for children from 2 to 12 years is 15% off the standard fare
- Ticket exchange and seat selection options before departure
We look forward to having you on board!
Up-to-date schedules and ticket reservations are available at the airline's official website , online agency websites and airline ticket offices.
Armenian Airlines was established in December 2022 and nowadays operates direct scheduled flights from Yerevan Zvartnots International Airport to Batumi, Moscow, Sochi and Mineralnye Vody.
The key priorities of the Carrier are to ensure flight safety and to provide a high level of service, which includes the hospitality of the Republic of Armenia. The Airlines is aimed at the expansion at the international routes network, as well as strengthening the model of comfortable connection flights via Yerevan based on the launched routes.