Օգոստոսի 9-ից Armenian Airlines ուղիղ չվերթներ է իրականացնում Հայաստանի և Թաթարստանի մայրաքաղաքի միջև։ Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթը մեկ անգամ՝ հարմարավետ Airbus 321-200 ինքնաթիռով՝ 220 ուղևորի նստատեղով։
| Չվերթ | Ուղղություն | Թռիչքների օրեր | Մեկնման և ժամանման ժամանակ* | Ճանապարհորդության տևողությունը |
| JI-142 | Երևան (EVN) – Կազան (KZN) | Օգոստոսի 9-ից, ուրբաթ օրերին | 12:35 – 14:30 | 2 ժամ 55 րոպե |
| JI-143 | Կազան (KZN) – Երևան (EVN) | 15:35 – 19:40 | 3 ժամ 5 րոպե |
*նշված է տվյալ օդանավակայանների տեղական ժամանակը
Հայկական Ավիաուղիներով թռիչքների առավելությունները ներառում են.
- Ձեռքի ուղեբեռ՝ 1 տեղ մինչև 7կգ – 55х40х20: Սակագների մասին մանրամասն
- 2-ից 12 տարեկան երեխաների համար՝ - 15%
- Տոմսերի փոխանակման հնարավորությունը մեկնելուց առաջ և ինքնաթիռում նստատեղ ընտրելու հնարավորություն
Սպսում ենք Ձեզ օդանավում
Ընթացիկ չվացուցակը և տոմսերի ամրագրումները հասանելի են ավիաընկերության պաշտոնական կայքում, առցանց գործակալությունների կայքումև տոմսարկղերում:
Armenian Airlines-ը հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերին և ներկայումս ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Բաթումի, Մոսկվա, Սոչի, Միներալնիե Վոդի և Ուֆա։
Փոխադրողի հիմնական առաջնահերթություններն են՝ թռիչքների անվտանգության և սպասարկման բարձր մակարդակի ապահովումը, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության հյուրընկալությունը։ Ավիաընկերությունը կենտրոնացած է միջազգային երթուղային ցանցի զարգացման, ինչպես նաև Երևանով սահմանված թռիչքների ծրագրի հիման վրա հարմարավետ միացնող թռիչքների մոդելի ընդլայնմամբ։

С 9 августа авиакомпания Armenian Airlines запускает прямое авиасообщение между столицей Армении и столицей Республики Татарстан. Перелеты будут выполняться один раз в неделю на комфортабельном ВС Airbus 321-200 с компоновкой 220 пассажирских мест.
| JI-142 | Ереван (EVN) – Казань (KZN) | C 9 августа, по пятницам | 12:35 – 14:30 | 2 ч. 55 мин. |
| JI-143 | Казань (KZN) – Ереван (EVN) | 15:35 – 19:40 | 3 ч. 5 мин. |
Armenian Airlines образована в декабре 2022 года и в настоящий момент выполняет прямые регулярные рейсы из Международного аэропорта Ереван Звартноц в Батуми, Москву, Сочи,Минеральные Воды и Уфу.
Ключевыми приоритетами перевозчика являются обеспечение безопасности полетов и предоставление высокого уровня сервиса, включающего гостеприимство Республики Армения. Авиакомпания ориентирована на развитие международной маршрутной сети, а также расширение модели комфортных стыковочных рейсов на базе сформированной программы полетов через Ереван.