Դեկտեմբերի 15-ից «Հայկական ավիաուղիներ»-ն ուղիղ չվերթներ է սկսում Հայաստանի մայրաքաղաքի և Վոլգոգրադի միջև։ Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթը մեկ անգամ՝ հարմարավետ Airbus 321-200 ինքնաթիռով, որը նախատեսված է 220 ուղևորի համար:
| Չվերթ | Ուղղություն | Թռիչքների օրեր | Մեկնման / ժամանման ժամանակը* | Թռիչքի տևողությունը |
| JI-138 | Երևան (EVN) – Վոլգոգրադ (VOG) | Դեկտեմբերի 15-ից՝ կիրակի օրերին | 17:15 – 18:30 | 2 ժ. 15 րոպե |
| JI-139 | Վոլգոգրադ (VOG) - Երևան (EVN) | 20:00 – 23:20 | 2 ժ. 20 րոպե |
* նշված է տվյալ օդանավակայանների տեղական ժամանակը
«Հայկական Ավիաուղիներ»-ի թռիչքների առավելություններն են.
- Ձեռքի ուղեբեռ՝ 1 տեղ մինչև 7կգ – 55х40х20: Սակագների մանրամասները՝ այստեղ
- Սակագնային զեղչեր՝ 2-ից 12 տարեկան երեխաների համար՝ 15%
- Մեկնելուց առաջ տոմսերի փոխանակման և ինքնաթիռում նստատեղ ընտրելու հնարավորություն
Սպասում ենք Ձեզ օդանավում
«Հայկական Ավիաուղիներ»-ը հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերին: Փոխադրողի հիմնական առաջնահերթություններն են թռիչքների անվտանգության ապահովումը և բարձրորակ ծառայությունների մատուցումը, որը ներառում է Հայաստանի Հանրապետության հյուրընկալությունը։ Ավիաընկերությունը կենտրոնացած է միջազգային երթուղային ցանցի զարգացման, ինչպես նաև Երևանից իրականացվող թռիչքների բազայի հիման վրա՝ տարանցիկ, հարմարավետ չվերթների մոդելի ընդլայնման ուղղությամբ։

С 15 декабря авиакомпания Armenian Airlines запускает прямое авиасообщение между столицей Армении и Волгоградом. Перелеты будут выполняться один раз в неделю на комфортабельном ВС Airbus 321-200 с компоновкой 220 пассажирских мест.
| JI-138 | Ереван (EVN) – Волгоград (VOG) | C 15 декабря, по воскресеньям | 17:15 – 18:30 | 2 ч. 15 мин. |
| JI-139 | Волгоград (VOG) – Ереван (EVN) | 20:00 – 23:20 | 2 ч. 20 мин. |
Armenian Airlines образована в декабре 2022 года. Ключевыми приоритетами перевозчика являются обеспечение безопасности полетов и предоставление высокого уровня сервиса, включающего гостеприимство Республики Армения. Авиакомпания ориентирована на развитие международной маршрутной сети, а также расширение модели комфортных стыковочных рейсов на базе сформированной программы полетов через Ереван.