«Հայկական ավիաուղիներ»-ը ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ստացել է օդանավի շահագործման վկայական՝ 16 տարի ժամկետով (ՕՇՎ)։
Սա կարևոր ձեռքբերում է ընկերության զարգացման, թռիչքների ուղղությունների ընդլանյման համար։ Արդեն դեկտեմբերի 20-ից կբացվի Երևան-Դելի ուղիղ չվերթը, իսկ դեկտեմբերի 1-ից կմեկնարկեն դեպի Վոլգոգրադ ուղիղ թռիչքները։ Հաջորդ տարի սպասում են նոր ու հետաքրքիր ուղղություններ։
Առաջիկայում նախատեսվում է նաև ինքնաթիռների տեխնիկական սպասարկում, ինչով պայմանավորված հոկտեմբերի 14-ից նոյեմբերի 22-ը «Հայկական ավիաուղիներ»-ի չվերթները ժամանակավորապես կդադարեցվեն։

Armenian Airlines has been extended its operator certificate for 16 years by the Civil Aviation Committee of the Republic of Armenia.
This is an important achievement for the development of the company and the expansion of flight routes.
Direct flights from Yerevan to Delhi will start on December 20, and direct flights to Volgograd will begin on December 1. New and interesting destinations are expected next year.
Aircraft maintenance (C Check) is also planned in the near future, in connection with which Armenian Airlines flights will be temporarily suspended from October 14 to November 22.