Թռիչքները կլինեն շաբաթական հաճախականությամբ՝ կիրակի օրերին։
«Armenian Airlines-ն այսօր չվերթներ է իրականացնում 8 ուղղությամբ, որից վեցը ՌԴ քաղաքներ։ Ռուսական շուկան այսօր ամենապահանջված և զարգացող ուղղություններից է։ Վոլգոգրադում ապրում է հայկական մեծ համայքն, բացի այդ սա նաև զբոսաշրջության զարգացման առումով է կարևոր»,-նշել է ավիաընկերության տնօրեն Արարատ Սարգսյանն ու հավելել, որ հաջորդ տարի կլինեն նոր ու հետաքրքիր ուղղություններ։
Երևան-Վոլգոգրադ թռիչքի տևողությունը 2 ժամ 15 րոպե է։ Ուղևորների ավիափոխադրումն իրականացվում է հարմարավետ Airbus 321 ինքնաթիռով՝ նախատեսված 220 ուղևորի համար:

Flights will be operated once a week on Sundays.
«Today, Armenian Airlines operates flights to 8 destinations, six of which are to Russian cities. The Russian market is one of the most popular and developing destinations today. A large Armenian community lives in Volgograd, and this is also important from the point of view of tourism development. There will be new and interesting destinations next year», said Ararat Sargsyan, director of the airline.
Travel time from Yerevan to Volgograd is 2 hours 15 minutes, on a comfortable Airbus 321 aircraft, designed for 220 passengers.