Թռիչքները կլինեն շաբաթական հաճախականությամբ՝ կիրակի օրերին։
«Armenian Airlines-ն այսօր չվերթներ է իրականացնում 8 ուղղությամբ, որից վեցը ՌԴ քաղաքներ։ Ռուսական շուկան այսօր ամենապահանջված և զարգացող ուղղություններից է։ Վոլգոգրադում ապրում է հայկական մեծ համայքն, բացի այդ սա նաև զբոսաշրջության զարգացման առումով է կարևոր»,-նշել է ավիաընկերության տնօրեն Արարատ Սարգսյանն ու հավելել, որ հաջորդ տարի կլինեն նոր ու հետաքրքիր ուղղություններ։
Երևան-Վոլգոգրադ թռիչքի տևողությունը 2 ժամ 15 րոպե է։ Ուղևորների ավիափոխադրումն իրականացվում է հարմարավետ Airbus 321 ինքնաթիռով՝ նախատեսված 220 ուղևորի համար:

Рейсы будут осуществляться один раз в неделю по воскресеньям.
«Сегодня Armenian Airlines выполняет рейсы по 8 направлениям, шесть из которых - в города России. Российский рынок сегодня является одним из самых востребованных и развивающихся направлений. В Волгограде проживает большая армянская община, кроме того, это важно и с точки зрения развития туризма․ В следующем году будут новые и интересные направления», - отметил директор авиакомпании Арарат Саргсян.
Время в пути из Еревана в Волгоград – 2 часа 15 минут, на комфортабельном самолете Airbus 321, рассчитанного на 220 пассажиров.